Zimowa Akademia Sportu

ZIMOWA AKADEMIA SPORTU

O nas

Zimowa Akademia Sportu

Zimowa Akademia Sportu to pierwszy multidyscyplinarny w Polsce projekt promujący sporty zimowe w hali. W ramach projektu organizujemy różne eventy podczas, których dzieci jak i dorośli mogą skorzystać z zajęć ogólnorozwojowych z elementami zimowych dyscyplin takich jak: łyżwiarstwo szybkie (short track), narciarstwo alpejskie, biathlon, hokej, curling oraz snowboard.

Korzystamy z doświadczenia ludzi, którzy osiągnęli sukcesy w sportach zimowych. W projekcie bierze udział kilkunastu polskich olimpijczyków, których można poznać podczas naszych wydarzeń. Współpracujemy również m.in. z Ministerstwem Sportu oraz Polskim Komitetem Olimpijskim.

Dzięki Zimowej Akademii Sportu chcemy zaszczepić w młodzieży pasję do sportów zimowych. Inwestujemy w młodych, poszerzamy ich horyzonty, szkolimy przez zabawę i edukujemy przez sport. Naszym celem jest wyszukanie młodych sportowych brylantów z pasją, którzy zostaną zimowymi olimpijczykami.

Organizatorzy

Stowarzyszenie Anima Pro Activ powstała w 2008 roku. W ramach organizacji wielu wydarzeń sportowych współpracowaliśmy z miastami na terenie całej Polski.

Wielokrotnie realizowaliśmy zadanie zlecone przez te samorządy. Stowarzyszenie zrealizowało w 2008, 2011 oraz 2018 projekty finansowane ze środków Funduszu Mikroprojektów Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska.

W latach 2013-2020 byliśmy organizatorem siatkarskich warsztatów dla dzieci z gwiazdami polskiej siatkówki. Dzięki współpracy z Ministerstwem Sportu w latach 2015 – 2022 Stowarzyszenie zrealizowało kilka projektów, m.in.: „Plaża Open – dla każdego, „Warsztaty z Olimpijczykiem”, „Włącz aktywność z gwiazdą sportu”, „Piknik Streetball oraz „City Tour 3×3”, „Siatkathlon – wielobój z siatką”. Uczestniczyliśmy także w organizacji m.in.: European Youth Olympic Festival Śląsk – Beskidy 2009, Gali Sportu Akademickiego, mistrzostw Polski w łyżwiarstwie figurowym, curlingu, short tracku oraz siatkówce na śniegu.

Firma BDB EVENT powstała z pasji i zamiłowania do sportu. Organizacja imprez sportowych to duże wyzwanie i niesamowita przygoda, ale przede wszystkim ogromna satysfakcja.

Działalność firmy zapoczątkowały amatorskie turnieje siatkówki plażowej, by po kilku latach ciężkiej pracy zajmować się organizacją zmagań dla najlepszych sportowców kraju.  Cechuje nas profesjonalizm, kreatywność i otwartość na nowe pomysły. W naszej firmie pracują młodzi ludzie pełni zaangażowania i chęci tworzenia fantastycznych wydarzeń.

Oferujemy kompleksową organizację imprez sportowych oraz dodatkowe usługi, bez których podobne przedsięwzięcia nie mogą się odbyć.