Zimowa Akademia Sportu

ZIMOWA AKADEMIA SPORTU

Curling – sport dla każdego

Znacie curling? ???? Na pewno nie❗

Curling w wymiarze rekreacyjnym może uprawiać każdy.???? Brakuje ogólnopolskich projektów promujących curling ???? Zimowa Akademia ma takie możliwości i z przyjemnością wpisuje curling na listę dyscyplin, które będziemy prezentować młodym i seniorom, ambitnym i tym, którzy stawiają na rekreację. Zarówno w wersji na lodzie, jak i w wersji halowej między innymi na lekcjach wf.

Cieszy nas to szczególnie ponieważ już od dziś Ambasadorem Zimowej Akademii Sportu będzie… Reprezentant Polski w Curlingu Bartosz Łobaza????????Nasz Ambasador tak prezentuje tą interesującą dyscyplinę. ????

Curling to sport dla każdego, bardzo towarzyski, wystarczy 40 minut instruktarzu aby rozegrać swój pierwszy mecz. W turniejach razem mogą rywalizować dzieci, dorośli, na wózkach czy osoby zaawansowane wiekiem. To dyscyplina olimpijska, którą można uprawiać rekreacyjnie w każdym wieku. Niech przykładem jest starszy pan, który w wieku 100 lat przychodził na lodowisko w Wielkiej Brytanii aby „puszczać kamienie”. A ciekawostką jest wymiar towarzyski, ponieważ po meczu obie drużyny idą na wspólne spotkanie.????