Zimowa Akademia Sportu

ZIMOWA AKADEMIA SPORTU

Festiwal

Festiwal Sportów Zimowych to zwieńczenie kilku miesięcy zajęć i spotkań w formie organizacji multidyscyplinarnych zajęć z elementami rywalizacji z udziałem dzieci oraz dorosłych, a także z promocją lokalnych sportów zimowych, a także prezentacją tych, które mogą powstać w mieście w wymiarze rekreacyjnym. Dlaczego multidyscyplinarny? Ponieważ każda z zimowych dyscyplin olimpijskich jest dyscypliną niszową, razem tworzą atrakcyjną alternatywę dla najpopularniejszych sportów zespołowych. Prezentując je wszystkie w jednym miejscu postanowiliśmy przybliżyć dzieciom, a także rodzicom zimowe dyscypliny olimpijskie w wydaniu halowym, tak aby mogli spróbować rywalizacji.

Festiwal możemy zorganizować w każdym mieście – nie ma dla nas żadnych barier!

Formuła wydarzenia poprzez zdrową rywalizację pozwoli przybliżyć dzieciom i rodzicom zimowy olimpizm. Ważnym punktem każdego wydarzenia jest promocja lokalnych sportów zimowych, popularnych w miastach partnerskich, zaangażujemy przedstawicieli wiodącej zimowej dyscypliny, aby byli obecni na festiwalu prezentując swoją dyscyplinę i zachęcając do treningów. Program wydarzenia będzie obejmował zawody w: short tracku (na łyżworolkach), narciarstwie alpejskim (ski symulator jazdy na nartach), unihokeju, curlingu halowym, biathlonie (ze strzelnicą laserową), snowboardzie (z ćwiczeniami na równowagę oraz ćwiczeniami na batutach).

Celem organizacji festiwalu, jest zwiększenie rozpoznawalności zimowych dyscyplin olimpijskich wśród dzieci i rodziców, ponieważ to rodzice odpowiadają za kreowanie pasji swoich dzieci. Ważnym aspektem łączącym rodziców z dziećmi będzie wspólna rywalizacja, która wprowadzi chęć sprawdzenia swoich umiejętności z innymi uczestnikami, co sprawi większe zaangażowanie, to jest nasz cel nadrzędny przyczyniający się rozszerzeniu popularności zimowych dyscyplin olimpijskich. Zależy nam na tym, aby rodzic zaangażował się wraz z dzieckiem, ponieważ dzięki temu wspólnie będą mogli poznać bliżej atrakcyjność sportów zimowych. Chcemy, aby czas spędzony w hali był wykorzystany aktywnie, stąd możliwość aktywnego udziału dzieci z rodzicami w kilku dyscyplinach. Nasze strefy sportów zimowych prowadzone przez instruktorów, trenerów i sędziów z udziałem Ambasadorów medalistów olimpijskich oraz mistrzostw świata umożliwią spotkanie z bliska wybitnych polskich sportowców. Wykorzystując profesjonalny sprzęt możemy budować umiejętności uprawiania sportów zimowych zachęcając do poprawy kondycji fizycznej i psychicznej mieszkańców bez względu na warunki atmosferyczne.